authentic art gallery
facebook - dotbydot galerie

Tečka za tečkou

Každá chvíle se skládá z okamžiků, každý zvuk se skládá z tónů, každé slovo se skládá z písmen, a každý obraz, nejen ten náš, se skládá z teček a čar.

Jak to všechno začalo

Prý, když neumíš nakreslit psa, co říkám psa, třeba i jen vázu na stole, tulipán nebo supermana, tak jak by sis do ruky mohla vzít štětec?!
O tom jsme byly dost dlouho bytostně přesvědčené taky. Jenomže pak jsme to zkusily. Ani teď sice nic z toho nakreslit neumíme, ale malujeme. A milujeme to.

Insipirace

Vracíme se ke kořenům. Ne k těm evropským, ne k nějakému stylu, ale k něčemu, co tady bylo už dávno předtím, než se umění začalo říkat umění a než samo sebe začalo brát tak strašně moc vážně.
Původní australané (aboriginci) si třeba myslí, že každý umí úplně všechno, zpívat, malovat, najít vodu v poušti, vést skupinu atd., jenom musí přijít jeho čas – musí si to sám dovolit.

Tvorba jako terapie

Ono každé tvoření je asi svým způsobem dvoření se tomu, co nás obklopuje. Jenomže někdy jsme svým okolím zahlceni tak, že spíš přemýšlíme, jak se s tím vším vypořádat, než abychom to oslavovali. Ono, ale všechno, co je kolem nás, reaguje na to, jak je člověk srovnaný sám se sebou.
Pokud právě potřebujete vykřičet bolest, budete ji křičet i při vaření večeře. Pokud jste zahlceni vlastní mocí, budete ji používat, i když držíte obyčejnou tužku. A když máte radost z toho, že žijete, je to cítit všude kolem vás, dokonce i tam, kde jste svázáni pravidly.

Jak se to dělá

Nebát se a zkusit to.
Když před sebe rozložíte bílé plátno a překonáte první, tak trochu automatický, strach z toho, že potřebujete zaplnit prostor, který je ale nesmírně lákavý, objeví se veliká chuť vyzkoušet, co všechno unese.
A když jednou začnete, tak se možná ten prvotní strach dostaví i u každého dalšího plátna, ale už nikdy nebudete chtít skončit.

Limity

Limit číslo jedna je čas. Čas, který můžeme malování věnovat. Ale to je vždycky otázka priorit. A time managementuJ
Limit číslo dvě je asi prostor. Úplně prakticky. To svoje malování si totiž musíme udržet na velmi omezeném místě uprostřed bytu a vždycky včas uklidit, aby tím neprošly děti nebo psi. Nebo kočka.

Cíle

Nepojmenováváme si konkrétní cíle, ani nepotřebujeme do tolika a tolika let dosáhnout toho a toho. Prostě malujeme.
A kromě toho nás baví i všechno, co
 je s tím spojené. Kupovat si barvy. Dovézt lidem domů obraz, který si vyberou. Pořádat výstavy.

Těšíme se až Vás na nějaké potkáme:-)
Koko & Lucy

 

 

Helena Lucka